Masaż dźwiękiem

Masaż misami dźwiękowymi tzw. misy tybetańskie

Masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich prowadzi do głębokiego odprężenia całego organizmu. Relaks w dzisiejszych czasach jest nam niezmiernie potrzebny by przywracać organizmowi równowagę, w której uruchamiają się procesy regeneracji.

Podczas masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa® na ciele masowanej osoby ustawia się misy (terapeutyczne, z atestem Peter Hess Institut), a następnie uderza je filcową pałką. Wprowadza to instrument w wibracje odczuwane na całym ciele.

Klasyczny masaż dźwiękiem odbywa się w pozycji leżącej na brzuchu i na plecach, ale występują warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości klientów. Zazwyczaj rozpoczyna się od stref refleksyjnych na stopach, a następnie misy układane są kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, klatki piersiowej, ramion i dłoni.

Dźwięki rozchodzą się koncentrycznie, prowadząc do głębokiego odprężenia całego organizmu. Szczególnie przyjemnie odczuwany jest rezonans pomiędzy dwiema misami uderzanymi jednocześnie. Wówczas powstają alikwoty wspomagające uzyskanie stanu głębokiego odprężenia i przejście w stan alfa. Na pierwszy rzut oka metoda wydaje się bardzo prosta, ale należy pamiętać, że do profesjonalnego i skutecznego zastosowania wymaga wiedzy, doświadczenia i uważności. Znajduje zastosowanie w odnowie biologicznej, pedagogice, rehabilitacji, terapii i innych.

Masaż dźwiękiem Petera Hessa®

Masaż dźwiękiem Petera Hessa ® to zabieg, podczas którego na i wokół ubranego ciała delikatnie gra się terapeutycznymi misami dźwiękowymi i gongami wietrznymi fen. Uspokajające, harmoniczne dźwięki i delikatne wibracje Mis Dźwiękowych i Gongów szybko wywołują uczucie dobrego samopoczucia i umożliwiają bardzo efektywny stan psychicznego i fizycznego odprężenia. Podobnie jak w przypadku wrzucenia kamienia do wody, wibracje rozchodzą się koncentrycznymi falami po całym ciele. Delikatnie usuwają wszelkie napięcia, zapewniając pielęgnujący masaż na poziomie komórkowym.

Metodę masażu dźwiękiem wg Petera Hessa® można łączyć z innymi technikami masażu lub zaoferować relaksacje z towarzyszeniem dźwięków, tzw. kąpiele dźwiękowe.

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa® trwa średnio około 50 minut. Podczas masażu klienci powinni mieć na sobie wygodne, niekrępujące ruchów ubranie. Na życzenie klient może zostać okryty kocem.

Prywatny kokon dźwiękowy

We wstępnej rozmowie
koncentracja, intencja i pożądany efekt sesji są omawiane w celu dopasowania do indywidualnej sytuacji klienta. W związku z tym powstaje prywatny i bezpieczny „Kokon dźwiękowy”. Skąpany i otoczony harmonicznymi dźwiękami różnych instrumentów alikwotowych granych bezpośrednio na i wokół ciała klient szybko wpada w stan głębokiego relaksu. W tym zmienionym stanie świadomości łatwiej jest porzucić negatywne wzorce, niepokój, strach i zmartwienia i stworzyć miejsce dla pozytywnych myśli, uczuć oraz wyznaczania nowych osobistych celów i intencji. Podczas sesji aktywowane są wrodzone siły samoleczenia ciała i twórcze energie, dzięki czemu klient czuje się wibrująco żywy i lekki. Ten proces podobny do metamorfozy może zainicjować transformację na poziomie mentalnym, fizycznym i energetyczno-duchowym.

Radzenia sobie ze stresem

Żyjemy w czasach, w których stresory wokół nas są przez cały czas wysokie. Wymykający się spod kontroli stres jest najważniejszym czynnikiem powodującym początek choroby w organizmie. „Objawy stresu mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Możesz sądzić, że przyczyną tego dokuczliwego bólu głowy, częstej bezsenności lub zmniejszonej produktywności w pracy jest choroba. sprawca”. (Klinika Mayo).

Regularne sesje dźwiękowe mogą pomóc w opanowaniu reakcji na stres poprzez ponowne trenowanie reakcji relaksacyjnej. W krótkim czasie terapii dźwiękiem Twój oddech zwalnia, spada tętno, temperatura ciała spada, a wszystkie te niesamowite neuroprzekaźniki, takie jak dopamina i endorfiny, są produkowane, abyś mógł szybko zanurzyć się w głęboki i szczęśliwy stan relaksu . Schodzisz coraz głębiej, twój zajęty umysł odpocznie, a niekończące się krążące myśli w końcu się uspokoją. Twoje ciało odpręża się, staje się miękkie i napięte, wzburzenie, zmartwienia i wątpliwości znikają i jesteś w stanie odpuścić…
Skuteczne radzenie sobie ze stresem nie powinno zaczynać się, gdy już cierpisz z powodu lęku, bezsenności, niepokoju lub silnych bólów głowy, ale gdy tylko uznasz, że możesz zrobić sobie małą przerwę.
Jesteś tego warta – Twoje zdrowie to Twoje bogactwo!

Cena:

✨Masaż dźwiękiem misami 60min – 180zł
✨Masaż dźwiękiem misami i gongami 60 min – 200 zł
✨ Masaż dźwiękiem misami i gongami 90 min – 250 zł

Kontakt:

Shanti Cecylia Om tel. 509123135

masaż misami dźwiękowymi Poznań
masaż dźwiękiem Poznań
masaż misami tybetańskimi Poznań

Opinie

Umów się na masaż dźwiękiem Shati Cecylia Om tel. +48509123135

Możesz teraz także zarezerwować wizytę poprzez Booksy

Maria Borowy

Polecam bardzo masaż misami u Cecylii. Profesjonalnie i w miłej atmosferze. Relaks gwarantowany