Kundalini Joga

Kundalini Joga

Tak jak wszystkie rzeki kończą w oceanie, tak wszelka joga na koniec dochodzi do podnoszenia kundalini. Czym jest ta kundalini? Jest twórczym potencjałem istoty ludzkiej.

                           -Yogi Bhajan

Kundalini Joga, przebudzenie Duszy –  ta tradycja jogi jest drogą Radża Jogi. Jest bezpośrednim ogniwem i ścieżką do najwyższej świadomości w nas.

Ma trzy cechy charakterystyczne :

  • dźwignię – moc wnoszenia zmiany w naszym życiu,

  • dziedzictwo – pełną integralność swej własnej struktury, przekraczającą wszelką jednostkowość,

  • linię – historię i linię przekazu, która dochodzi do nas i z której my wysyłamy oraz dzielimy się z innymi.

Istnieje ponad dwadzieścia głównych form praktyki jogi. Każda z nich zazwyczaj podkreśla jeden aspekt całości. Niektóre uwypuklają wykorzystanie pozycji ciała, jak np. w Hatha Jodze, inne kładą nacisk na użycie dźwięku, jak w Laja i Naada Jodze, albo użycie form wizualizacji, jak w Jantra Jodze. Kiedy pomyślimy o tym jak o diamencie, który ma wiele płaszczyzn – każda z tych form jogi będzie jednym aspektem całości – jak faseta diamentu. Kundalini Joga jest sama tym diamentem, co daje większe przełożenie i moc przemiany, niż może dać pojedynczy aspekt. Jeśli próbuje się zrozumieć cały diament na podstawie dowolnej pojedynczej fasety, to zrozumienie będzie niekompletne.

Lekcja  składa  się z : Kriyi (świadomego działania, które ma przynieść określony efekt) w której używa się postaw ciała, odpowiedniego oddechu, mudr i bandh dla przekierowania energii ; relaksacji ; medytacji i mantr. To połączenie otwiera  w nas ścieżki prowadzące do zmiany i uzdrawiania, które omijają ograniczenia i przenikają przez blokady.

Jak się przygotować? Wygodny strój z naturalnych materiałów, najlepiej białego koloru, który skupia wszystkie kolory i wzmacnia pole aury. Zamykany kubek termiczny z wodą. Matę i chustę do okrycia (jeżeli nie posiadasz maty, możesz skorzystać z mat w szkole).

W przypadku zajęć Kundalini Jogi ze względu na konieczność znajomości podstawowych technik i składowych zajęć zalecamy by zacząć swoją przygodę z tą metodą od kursu Wstęp do Kundalini Jogi.

Raj Namjot S Kundalini Joga Poznań

Opinie uczestników zajęć

Opinie osób biorących udział w zajęciach kundalini jogi.

Zapraszamy na zajęcia Jogi Kundalini w naszej przestrzeni w Poznaniu prowadzoone przez bardzo doświadczonego nauczyciela Raj Namjot Singha

Dorota Krajewska-Roszyk

Uczestniczyłam w kursie Joga Kundalini i zajęciach Joga Nidra. Oba ciekawe, wysokiej jakości, prowadzący ma dużą wiedzę i doświadczenie. Jest mądry, wyważony, chętnie się go słucha i podąża za jego propozycjami praktyki w domu. Atmosfera bardzo przyjazna. Sam pomysł na Kurs Jogi Kundalini genialny - dużo wartościowej wiedzy. Również przystępny cenowo. W ogóle bardzo dużo się tam dzieje: często są zapraszane bardzo ciekawe osoby, jak i organizowane warsztaty wyjazdowe. Polecam to miejsce i ludzi.

Anna Bętkowska

Piękne miejsce z klimatem, które tworzą cudowni ludzie. Bardzo profesjonalne podejście, łatwy system rezerwacji miejsc na zajęciach, co zapewnia duży komfort korzystania z oferowanych zajęć. Szczególnie polecam zajęcia z jogi kundalini oraz koncert gongów.

Pola Myszkowska

Podejście prowadzących - do jogi, do człowieka; cudowny zapach; atmosfera ( no i daktyle 😋 ) prowadzą do jednego.. do bycia w zgodzie ze sobą - ze swoim ciałem i sercem. Czuję się tutaj jak w domu Joga Kundalini w wykonaniu Darka, sprawia, że to miejsce jest niesamowite i inne niż wszystkie. Gorąco polecam zacząć właśnie teraz, na jesienne dni 😊🤗