Joga Wg Iyengara

Joga wg Iyengara

Metodę Iyengara charakteryzuje anatomiczna precyzja i prowadzenie, kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w pozycjach.

 

Precyzja nie jest jednak w praktyce jogi Iyengara celem samym w sobie, lecz narzędziem do rozpoznania słabszych i silniejszych miejsc w ciele. Służy poznaniu swojego ciała i rządzących nim wewnętrznych relacji, mechanizmów jego działania w przestrzeni, w spotkaniu z grawitacją czy wobec różnych, oddziałujących na ciało bodźców.  Uważna obserwacja tego co jest, tego co się wydarza w trakcie praktyki, rozbudza uśpioną w ciele mądrość. W studiowaniu, poszukiwaniu i wydobywaniu optymalnego działania w pozycji stosujemy wiele dróg i narzędzi.

 

Praktykując u różnych nauczycieli metody Iyengara, można się spotkać z rozlicznymi wariantami tej samej pozycji, instrukcjami podkreślającymi inne jej aspekty i z różnorodnością tworzenia sekwencji. Wyjątkową cechą tej metody jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz krzeseł i wałków.

Joga wg Iyengara Poznań

Opinie uczestników zajęć​

Opinie osób biorących udział w zajęciach yogi według Iyengara

Zajęcia Jogi wg Iyengara w naszej przestrzeni w Poznaniu są prowadzone przez nauczycieli z wieloletnim doświadczenie. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Śmigaj

Przede wszystkim dzięki uczestnictwie w wydarzeniach Sankalpy zyskałam nowe grono fantastycznych znajomych! Z niecierpliwością czekam na kolejne wspólne wakacje i warsztaty. Dzięki jodze czuję, ze inaczej się poruszam, po prostu chodzę po świecie wyprostowana i z większą swobodą 🙂 Mam znacznie większą świadomość ciała i dużo pozytywnej energii. Dziękuje, że jesteście.

Tomek Łuszczewski

Świetni nauczyciele, zajęcia na które zawsze czekam z niecierpliwością i po których wracam do domu zmęczony , ale zawsze w świetnym nastroju. Klimatyczne miejsce, którego atmosfera pozwala każdemu poczuć się częścią jogicznej rodziny.

Dagmara Wochna

Sankalpa to przepiękna przestrzeń stworzona przez cudownych ludzi. Czuję ogromną wdzięczność i radość, że mogę w niej bywać, rozwijać się i obserwować zmiany, jakie we mnie zachodzą. "Czasami mam wrażenie, jakbym brała udział w niezwykłej podróży, podczas której odkryłam kolejny kierunek, w którym powinno podążać moje życie". Dziękuję