Joga Nidra

Joga Nidra - Jogiczny Sen

Joga Nidra – praktyka świadomego śnienia, jogiczny sen, „medytacja dla leniwych” – tak żartobliwie nazywał tą praktykę Swami Karmayogi Saraswati, nauczyciel od którego uczyłem się tej praktyki i Klasycznej Jogi.

Celem jogi nidry jest wstępne głębokie rozluźnienie mięśniowo-nerwowe, stopniowe oddzielanie świadomości od ciała, zmysłów i umysłu, aby na końcowym etapie w stanie głębokiej medytacji doświadczyć swojej duchowej natury. Podczas wewnętrznej podróży, na progu przejścia pomiędzy świadomością dzienną a snem doświadcza się czwartego stanu świadomości, nazwanego w jodze TURIYA –całkowite rozpuszczenie indywidualnej tożsamości, stan poza czasem, poza dualnością.

Na jednym z etapów praktyki jogi nidry „zasiewasz” w podświadomości ziarno swojej osobistej SANKALPY. W sanskrycie słowo to oznacza uroczyste ślubowanie, chęć zmiany, postanowienie, intencję, siłę woli. Sankalpa ma wypływać z przestrzeni serca i umysłu jednocześnie. Jest potężnym narzędziem do przekształcania negatywnych wzorców umysłu i stosujesz ją aby wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

Korzyści z praktyki: aktywizuje mózg, wpływa na poprawę snu głębokiego, głęboko relaksuje, jest skutecznym antidotum na stres – usuwa napięcia na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym, leczy na poziomie psychosomatycznym.

Przygotowanie: podczas jogi nidry konieczny jest bezruch, dlatego zaleca się wygodną pozycję relaksacyjną w leżeniu na plecach. Przynieś ze sobą coś miękkiego pod głowę i coś do przykrycia (na miejscu mamy koce, wałki i maty).
Przyjdź na praktykę w wygodnym stroju i przygotuj swoją sankalpę

Joga Nidra Poznań

Opinie uczestników zajęć​

Opinie osób biorących udział w zajęciach Jogi Nidry.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Jogi Nidry w Poznaniu z bardzo doświadczonym nauczycielem Raj Namjot Singhiem

Irmina

Po przekroczeniu progu Sankalpy czuć, że jest to miejsce stworzone z przyjaznych intencji. Wnętrza są niewielkie, ale przytulne i ciepłe, w sam raz na zajęcia dla kameralnej grupy. Dzięki temu nauczyciele mogą podejść do każdego uczestnika aby udzielić mu indywidualnych wskazówek i pomoc skorygować postawę. Wspaniałe, relaksujące zajęcia jogi Nidry przy dźwiękach mis tybetańskich, z pewnością najlepsze w Poznaniu 🙏 Warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę warsztatów relaksacyjnych, rozwojowych oraz ciekawych wydarzeń jak np. kurs TRE czy liczne koncerty mis i gongów. Z czystym sumieniem polecam to miejsce ❤️🧡💛💚💙💜

Joanna Krakowska

Cudowna energia! Wspaniale miejsce, wspaniali ludzie. Joga, koncerty, nidra, cudowne wydarzenia. Czego chcieć więcej.

Agnieszka Awiorko

Cudowne miejsce, które tworzą ludzie z pasją i zaangażowaniem. Moje ulubione zajęcia to nidra i koncerty;)